Birçok insan, kendileri için iş yapmaya karar vererek yoldan ayrıldı. Bu kişiler, toptan eşyalarını açık artırma siteleri aracılığıyla satabilir, yerel işletmeler için muhasebe sorumluluklarını yerine getirebilir veya temel ağ pazarlama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ne yapmaya karar verirsen ver, yeterli çalışma alanına sahip olmak önemlidir.

Dairenizdeki herhangi bir yerden çalışma şansınız olsa bile, kapsamlı ve tamamen işlevsel bir ofis oluşturmak için pratik sebepler vardır. Bunlardan en önemlisi, tam teşekküllü bir ofis alanınız varsa, serbest meslekten çok daha cömert vergi indirimleri elde edebilmenizdir. Aslında, bu özel çalışma alanının kapladığı fiziksel alan ne kadar çoksa, tümdengeliminiz o kadar artar.

Diğer hane halkı üyelerinin bildiği bir alana sahip olmak da önemlidir. Özel bir çalışma alanınız varsa, aile üyeleriniz sizi araya girme olasılığını azaltabilir. Çalışma saatlerine, ayırdıkları saygıyı verecek ve belirlediğiniz herhangi bir programa bağlı kalmanıza izin vereceklerdir.

Bu alan için bariz bir temel rahat bir masa olacaktır. Ergonomik tasarıma sahip bir sandalyeye de ihtiyacınız olacak, böylece uzun süreli oturma boynunuzu ve sırtınızı olumsuz yönde etkilemez. Bu, kullandığınız çeşitli donanım formları için de geçerlidir. Kendi işvereniniz olarak, sürüş sırasında tekrarlanan yaralanmaları önlemek için elinizden geleni yapmak sizin işinizdir.

Ayrıca satın almak istediğiniz teknik kaynaklar ve hizmetler de bulunmaktadır. Neyse ki, bazıları sanal alanda mevcut ve bu nedenle hacimli ve pahalı ofis ekipmanlarına yatırım yapma ihtiyacını reddediyorlar. Örneğin, büyük bir faks almak yerine faksı e-posta ile güvence altına alabilirsiniz. Kullanıcıların tüm masaüstü ağlarını Internet'te temsil etmelerini sağlayan bulut bilişim programları bile var. İşleri basit tutmak için harika bir yol.

İdeal olarak, sadece ev faaliyetlerinin ortasında bir masa ve sandalye ayarlamak yerine, bu amaç için bütün bir odayı rezerve edebilirsiniz. Ayrıca oda bölmelerine veya hatta kullanılmış bir kabine bakabilirsiniz. Doğru ev tabanlı işi seçmek heyecan verici olabilirken, girişimi karlı kılmak için doğru yere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Dar alanlara uygun kapılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here