Uzay zamanının fiziğini anlamak kolay değil, ancak bilim adamlarının şimdi en gerçekçi resmi boyayacağına inandıkları temel teorileri anlamak zor. Odaklanmak, zihninizi açmak ve düşünmek merak ve sabır gerektirir. Ama önce, örnek gösteren iyi bir kitaba ihtiyacınız var. Ayrıca, Einstein'ın teorilerinde size uzay / zaman fiziği bilimine yeni kavramlar ekleyen başkalarıyla birlikte yol gösterebilecek bir fizik rehberi.

Neyse ki, 1966'da çıkan bir kitabım var. Onun çok yaşlı olduğunu düşünebilirsin ve o zamandan beri çok şey öğrendik. Ve evet, evet, biz var, ancak temeller, özellikle "görelilik" veya teori söz konusu olduğunda, aynıdır. O zaman sana tavsiye etmek istediğim kitap:

Freeman Şirketi, San Francisco, Kaliforniya (1966), 208 sayfa, Katalog Kartı No. 65-13566 tarafından yayınlanan Edwin F. Taylor ve John Archibald Wheeler tarafından "Uzay Zaman Fiziği".

Her iki yazar da biri MIT diğeri Princeton olmak üzere fizikçidir. Kitap, uzay zamanının geometrisinin yanı sıra, ona uyan tüm teorileri, kuralları, ilkeleri ve bilinmeyenleri tartışarak başlar. Sonra doğrudan momentum ve enerjiye gelir; kütle ve genişleyen evren ile ilgili olduklarında – ve nadir bulunan bir bulgu – en azından 1966'da, en azından 1966'da, kütle, ışık kavramı ve uzay-zaman fiziği argümanları hakkında kesinlikle büyüleyici bir diyalog. Bazıları çözülmüş fakat hepsi kararlaştırılmamış – insanlar hala öğrenecek çok şeyi var.

Einstein'ın teorileri ile ilgili bir şeye takmışsanız ya da kavisli zaman alanına, yerçekimsel çarpılmaya ya da kuvvet, kütle ya da görelilik ilkelerindeki farklılıklara asılmışsanız, tüm sorularınızın çoğuna cevap vermekten çok memnun olacaksınız. 1966'da cevaplanamayan ya da en azından cevaplanmayanlar cevap vermiyor, ancak bu zamana kadar Internet'te kişisel araştırmanıza devam etmek için doğru şekilde sorular sorabilecek ve doğru sorular sorabileceksiniz.

Kitaptaki en sevdiğim anlar zamanın, alanın, enerjinin, hareketin, ışığın ve daha birçok farklı paradoksun yansımalarıydı. Düşünmek için ilginç bir yer ve bu kitap zihninizi evrende ve arkada ve tekrar tekrar aklınıza alacak ve bu yüzden size bu harika kitap önerisiyle geleceğim. Yani, lütfen bunu düşünün ve düşünün.

Bir önceki yazımız olan AV sistemlerinin toplantı alanınızı artırabilmesi için dört yol vardır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here