Bu güneş sistemi hakkındaki anlayışımızla galaksi ve evren genişliyor, keşiflerimiz ve araştırmalarımız sırasında topladığımız veri miktarı da artıyor. Sahip olduğumuz görevlerden biri, tüm bu verileri, uzay sondalarımızdan, gezicilerden ve asteroitlerden dünyaya geri getirmektir. Uzay aracı ve uzay aracından bir uyduya veya başka bir uzay aracına bilgi göndermek, bu bilgiyi dönen gezegenimize en yakın yıldızın yörüngesine sokarken göndermekten çok daha kolaydır.

Şu anda işi yapıyoruz, ancak bunun için güvenilir bir yol yok; çünkü bilgi miktarını ve toplama hızını büyük ölçüde arttırıyoruz ve / veya görüntü için bu verileri sıkıştırması veya neyi görüntülediğimizi anlaması gerekiyor.

Havacılık ve uzay teknolojisi ve teknolojik mühendislikle ilgili ilginç bir makale vardı. Nisan 2018 sayısında yayınlanmıştır; "Uzayda İletişim: Derin Bir Nesne"; "

"DSN (derin uzay) [communications] Şebeke) 3 adet iletim ve kabul tesisinden oluşmaktadır: Barstow, California yakınlarındaki Goldstone Deep Space İletişim Kompleksi; Madrid (İspanya) Derin Uzay Haberleşme Kompleksi ve Derin Uzay Haberleşme Kompleksi, Canberra (Avustralya). Kalıcı kapak için dünya üzerinde 120 derecelik bir mesafede. Artan talebi karşılamak için NASA, DSN'nin 2022'de 200 Mbps ve 2030'da 20 GB / sn veri hızlarına ulaşabilmesi için önümüzdeki 3 yılda her birinin kapasitesini 10 X daha artırması gerektiğini söyledi. "

Bu alıcılara ve vericilere (3) x 120 derece aralıklarla (360 dereceye eşit) sahip olursak, bir sonraki istasyona geçerken sığ açılarda çok büyük bir atmosfere sahip oluruz. Bu, kritik bir anahtarlama noktasındaki iletişim hızını yavaşlatarak ciddi sorunlara neden olan zorluklara neden olur. Dikey açıya ne kadar yakınsa, Dünya'nın atmosferi ne kadar az hareket ederse, iletişim dalgaları o kadar az statik, hata sayısı o kadar az, hız o kadar yüksek olur. En iyi ihtimalle, dünyanın her yerinde, mevcut istasyonlar arasına 3 istasyon eklemek iyi bir fikir olacaktır ve bu, NASA tarafından belirlenen veri oranı için belirlenen hedeflere ulaşmada uzun bir yol kat etmemize yardımcı olacaktır.

Verileri iletmek için daha fazla yörüngeli uyduya sahip olsak bile, onları atmosfere taşımamız, aktarımı yavaşlatmamız gerekir. Büyük miktarda veriyi düşünün? Mars rovers videoları, uzay teleskopunun görüntüleri, NEO'ları çeken derin uzay probları, diğer gezegenler, güneş aktivitesi ve hatta güneş sistemimizin ötesinde. Bu makale, veri hacmini ve hızını artırmak için optik veri iletimi (ışık iletimi) gerektiğini, ancak doğru zamanda doğru yerde alıcılara ihtiyacımız olduğunu belirtiyor, fikrimi görüyor musunuz?

Radyo frekansı, mikrodalga veya gelecekteki ışık dalgaları kullanmamızın önemi yok, hala Dünya üzerindeki kesintisiz alıcılara ve vericilere veya daha fazla yörüngeli röle uydularına veya bunların bir kombinasyonuna ihtiyacımız var. Lütfen bütün bunları düşünün ve düşünün.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel ev ofis masasını veya iş yerini bulmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here