Amerikalılar tarihimizde hiç olmadığı kadar az boş zamana sahipler. Sıkışma programları, sürekli ve anlık siber iletişim, aile ve ilişkiler huzurumuzu ve iç sakinliğimizi etkiler. Çalışmalar strese bağlı hastalıkların hızla arttığını gösteriyor, ancak mutlu ve rahat bir yaşam tanımlayan insanların yüzdesi serbest düşüşün hızı ile azalıyor.

Ancak, bu kader sizin kaderiniz olmamalıdır. Arabuluculuk uzmanları ve inceleyenlerin uzun zamandır zihinsel ve fiziksel durumların iyileşmesine ve önlenmesine yardımcı olabileceği bilinmektedir. Aslında, genel refahımız derin nefes alma, gevşeme ve yansıma zamanı ile büyük ölçüde geliştirilmiştir. Bunların hepsi size iyi gelirse, ilkbahar olabilir, yılın herhangi bir zamanında farkındalığı ve içsel huzuru bulmanıza yardımcı olacak bir dış mekan meditasyon alanı oluşturabilirsiniz.

Meditasyon alanını evinizden ve bahçenizden uzak tutun

Mesafe doğrusal ayaklarda olmamalıdır. Bu bağlamda, bu ayrılık anlamına gelir. Gerçek bir rahatlama bulmak için manzaraları, sesleri ve kokuları bırakmalısınız, evet, günlük strese neden olan kokuları. Havlayan köpek, bulaşık makinesine konacak kaplar, akıllı telefon yıkama. Bunlar günlük rutininizi oluşturan ama meditasyon anlarınıza müdahale eden dikkat dağıtıcı şeylerdir. Bundan kaçınmanın en iyi yollarından biri bahçenizde. Bir pergola ya da çardak huzur ve mesafeyi bulmak için harika bir yerdir. Kış bunu imkansız kılmazsa, bir yüzme havuzu veya havuz evi size barınma ve mahremiyet sağlayabilir. Hangi yeri seçerseniz veya seçerseniz seçin, önemli olan günün endişelerinize ve endişelerinize izin verilmediği bir alan yaratmaktır.

Gerçekten harika bir konsept antik Japonya ve Çin'den geliyor ve bahçe köprüsü. Sembolizm, bir köprüyü geçtiğinizde huzurlu bir yere gitmenizdir. Bir bahçe köprüsü kurun, zihninizde yürürken bakışınızı değiştiren bir engel koymak için yeniden silahlandırmaya ihtiyaç duyan hiçbir şeyiniz olmasa bile. Başka bir antik konsept, sizi meditasyon alanınıza taşıyan bir geçit üzerinde bir çeşit zikzak desenidir. Kötü folklor ruh halleri sadece düz çizgilerle seyahat edebilir, bu yüzden sakininizi izleyemezler. Bugün dünyamızda aptalca görünebilir, ancak bu kavramı sizin için işe yaraması için kötü ruhlara inanmanız gerekmez. Bu, bir sporcunun maçtan önce kaslarını germek için ısınmasından farklı değildir. İşe hazırlanmak ve zihninizi ve ruhunuzu uzatmak için bu zamana ihtiyacınız var.

Doğa ile bağlantınızı kurun

Hiçbir şey doğanın seslerinden, manzaralarından ve kokularından daha huzurlu olamaz. Eviniz rahat, rahat, zarif ve etkileyici olabilir ve büyük bir gurur kaynağı olabilir. Ancak bu doğa değil. Bahçeniz büyük olasılıkla doğaldır, tanımı gereği. Ancak çok fazla ihtişamı olmayan bir pergola ya da çardak için bir yer seçerseniz, bazı çiçek ve bitkilere yatırım yapın. Sadece rahatlatıcı bir konfor sağlamakla kalmaz, en sevdiğiniz kokuların bir kısmını ekebiliyorsanız, aradığınız sakinliği bulmanıza yardımcı olurlar. Alanınız bir yüzme havuzu veya havuz evi gibi kapalıysa, bırakılabilen pencerelere sahip olmalısınız. Veya Bonsai ağaçları ve diğer yaprakları getir.

Ama bekleyin – kahverengi bir baş parmağınız olduğunu söylüyorsunuz, bu bitkinin hayatını nasıl kurtaracaksınız? Peki, çalışmalar gösteriyor ki doğa ile bağlantı zihin rahatlığı getiriyor ve zihin rahatlatıyor. Biraz araştırma yapın ve beceri seviyenizden bile etkilenebileceğiniz bitki ve çiçekler bulun.

Su yatıştırıcı

Ses aşırı derecede rahatlatıcı veya inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Araba kornaları, sirenler, inşaat gürültüsü. Bu sesler sinirlerinizi sinirlendirebilir ve sizi en yakın endişe başlangıcına gönderebilir. Öte yandan, su inanılmaz derecede rahatlatıcıdır ve stresinizi ve hayal kırıklığınızı ortadan kaldırabilir. Kum üzerine süzülen dalgalar, hafif yağmur veya fıskiyeler. Meditasyon alanınıza gerçek bir su özelliği ekleyin. İşe almana gerek yok peyzaj mimarı pahalı bir şelale inşa etmek ve arka bahçesinde bir dere ile kükreme için. Basit bir masa üstü çeşme ihtiyacınız olan her şey olabilir. Bataryaları veya duvarları o kadar pahalı değiller. Yakındaki arabaları veya havai uçakları örtmek için size yakın yerleştirin.

Dekorasyon ile aşırıya kaçmayın

Meditasyon için en huzurlu yerler minimaldir. Coşku, bazı insanlar için, kendi içinde stres. Konforlu bir koltuk veya yere monteli bir yastık, belki de bir ses makinesi için yan sehpa, tütsü tütsü veya meditasyon çanları, muhtemelen tek ihtiyacınız olan şey. Burada pahalı bir yemek takımı veya havuz bar yerleştirmeyeceksiniz. Meditasyon alanınızı bu dikkat dağıtıcı nesnelerden uzaklaştırın. Gözleriniz kapalı olsa bile, onların ne olduğunu bileceksiniz ve bu dikkatinizi dağıtır.

Meditasyon yapmasan bile, iç huzuru bulabilirsin.

Meditasyonda yeni başlayanlar genellikle erken reddedilir, çünkü meditasyon pratik gerektirir. Bazıları bu konuda gerçekten ustalaşmaz. Onlardan biriyseniz, korkmayın. Huzur bulmak için alan yaratmak için uzman bir arabulucu olmanıza gerek yok. Meditasyon için kendi alanınızı yaratmak için bir hamak, sundurma salıncakı veya sallanan sandalye, günde birkaç dakika için ihtiyacınız olan tek şey. Ya da arka bahçenizin derinliklerinde, güzel bir sabah güneşi alan bir okuma köşesi, yalnızlık vahası olabilir. Asıl anahtar, sizi streslerden ayıran ve doğayla ve iç huzurunuzla bağlantı kurmanızı sağlayan bir yer seçmektir.

Amerikalılar daha fazla bağlantı kurdukça ve hayatlarımız daha hızlı ve daha hızlı hale geldikçe, dikkat ve içsel barış arayışı giderek daha karmaşık görünebilir. Ancak bu iç barış olmamalıdır. Zaten bahçenizde ne olduğunu tanıyın, belki bazı değişiklikler yapın ve bir dış mekan meditasyon alanı oluşturun. Bazı değişiklikler yapın ve dış mekan meditasyon alanı oluşturun.

Bir önceki yazımız olan Dosyalarla zamandan ve yerden tasarruf için ipuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here