İnternetteki herhangi bir konuyu araştırmaya çalışanların başına gelebilecek en kötü şey, Önemsiz Gazeteciliğe girmek. Yalnızca anlamlı, büyük ölçüde işe yaramaz bir makale ile karşılaşmak için ciddi bilgi veya içerik arayan bir web sitesini ziyaret ediyorsunuz. Şanslıysanız, sizin için yararlı olacak bir veya iki bilgi cümlesi içerebilir. Sorun şu ki, bir düzine gereksiz paragraf okumanız ve oraya ulaşmak için birkaç sayfadan geçmeniz gerekiyor.

İnsanlar sürekli böyle şeyler yaşıyor. Ne yaptığımı biliyorum. Böylece, böyle bir arsaya indiğimde derhal daha yeşil meralara geçmenin zamanının geldiğini öğrendim. Bu siteleri zihinsel olarak devre dışı bırakıyorum ve bir süre sonra onları arama sonuçlarında tanıyorum. Ve yalnız değilim. Yeni başlayanlar bunu bilmiyor ve tıpkı benim gibi deneyimlerden öğrenmek zorunda kalacaklar. Bu gereksiz siteleri para kazanma konusunda canlı tutan şey budur.

Şimdi beni yanlış yapma. Bu web siteleri belli ki ya para kazanıyorlar ya da olmayacaklar. Ve onlar için yazmış olan hacklerin de para kazanabileceği olabilir. Sorun sadece ziyaretçileri nasıl olumsuz etkiledikleri değil, aynı zamanda içerik yazarlarına ne yaptıklarıdır. Yazarlar, yazma sitelerini mahvetmeden, reklam sitelerinin neredeyse hiçbir yararlı bilgiye sahip olmadığı kalitede çöp üretmeden, yeterince kötü alışkanlıklar geliştirir.

Başka herhangi bir profesyonel gibi bir yazar. Yanlış yöne başlıyorlar veya hareket ediyorlarsa, rotayı sonradan değiştirmek zordur. Çalmayı öğrenen yetenekli bir müzisyen olabilirsiniz. Yerel bir yetenek şovunda insanları eğlendirecek veya dini müzik sizin işiniz ise kilisede bulunan cemaatçilere ilham verecek. Yapmayacağı şey ciddi bir müzik uzmanı olmak. Bunu yapmak için, müzik okumayı öğrenmeniz ve bu bilgileri seçtiğiniz cihaza aktarabilmeniz gerekir. Bunu yaptığınızda, beyninizi oynamak için zaten çok kablolu.

Kabul edilmeyen gazeteciliğin diğer bir yönü, birçok yazım yazarının ihmal edilmesidir. Elbette, geri dönüp tekrar yazmamak yerine kullandığı kelimeleri sıfırlamak veya değiştirmek zorunda kalmamak için yazım denetimini kapatıyoruz. Bu, hecelenen sözcüklerle bir şey yazmamıza izin vermez. Herhangi bir büyük haber sitesinden yanlış yazılmış kelimeler bulmadan geçemiyorum. Benden şüphen varsa, kendin dene. Yanlış yazım sadece okuyucuya yazdıklarınızı gerçekten umursamadığınızı söylemek anlamına gelmez; Bu, konuya zarar verir ve malzemede gereksiz yere duraklamaya neden olur.

Çok az yazar tüm dilbilgisi kurallarına uymaya yetecek kadar disiplinli ve bu beni de içeriyor. Doğal bir şey yapmanın yanlış bir şey olduğuna inanmıyorum & # 39; Yazarın düşüncelerini sözleriyle ifade etmesini sağlayan yazı stili. Kelimeleri doğru bir şekilde hecelemek ya da gittikçe popüler olan fonetik & # 39; sini kullanarak sessiz bir belge oluşturmak çok tembel. Yazım.

Sadece eğitim sistemimiz bazen fonetik heceleme kullandığı için, özellikle profesyonelce yazmayı planlıyorsanız, doğru yapmaz. Öğretmen TELEFHONE 'ı tahtaya yazıyor, sonra onun da pasteone'yi yanına yazıyor ve bunun çok iyi olduğu için iyi olduğunu söylüyor. Bu arada, bazı beyinler, bu tür bir eğitimden yıllarca zevk alan bir odanın arkasına güveniyor, "Evet, Kanada'da yazıyor, değil mi?" Sanırım amacımı belirttim.

Bir önceki yazımız olan Okçuluğun Geleceği - Okçuların Alandaki Becerilerini İşaretlediğini Düşünüyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here