Geleneksel feng shui, öncelikle enerji ile ilgilidir. Makrolarevren, güneş, ay, uzay, yerçekimi, mıknatıslar ve kabartma şekilleri ve bu çinin evinize nasıl çarptığı. Zaman döngüleri ve fiziksel formların değişip değişmediğini nasıl değiştirdiğini belirtti. Alanı temizlemek, yakın çevrenizdeki duygusal enerjiyi değiştirmek konusunda her şeyden önce veya mikro-kosm. Bu kuantum fiziği ve çevrenizdeki olumlu düşünce ile özelleştirebileceğiniz bir parçasıdır. Her iki uygulama da evinizin enerjisini değiştirmek için farklı yöntemler kullanır. Feng Shui, 5 elementli bir Çin sistemini kullanıyor: su, ağaç, ateş, toprak ve metal dengelemek. Mekanı temizlemek için şarkı söylemek, dua etmek, çan, tuz, uçucu yağlar ve beyaz adaçayı kullanılır, ancak evin yapısal şeklinden kaynaklanan sorunları gideremezler.

Alan temizliğine ihtiyacınız olup olmadığını ve hangi ipuçlarını biliyorsunuz? Belki hayaletiniz evinize ya da ailenizden birisine çekilmiştir (yakın zamanda bir cenazeye mi girdiniz?) Ailenizin sürekli bir hüzün ya da mahkumiyet duygusu, üzüntü ya da hayal kırıklığı hissi varsa – ya da uyumakta zorluk çekiyor olabilir ya da Çocuklarınız periyodik kabuslar yaşıyor. Bir hayaletin olabilir. Özü tamamen korkutucu değil, bazen dualarımıza ya da düzgün bir cenazeye nasıl çıkıp ihtiyaç duyacağımızı bilmeyen sadece yaralı ve yalnız ruhlar.

Kendi olumsuz ya da korkutucu kontrol dışı duygularınız aynı zamanda enerjiyi bir eve bırakabilir. Titreşimleriniz etrafınızdakileri etkileyecek ve "kaydedilecektir". Örneğin, psikometreler örneğin araç anahtarlarınızdan bilgi alabilir. Unutma, her şey enerjidir ve birçok farklı malzeme türünde kayıt mekanizmaları vardır. Unutmayın, karmaşık seslerin / müziğin bir plastik bant veya diske nasıl kaydedileceğini biliyoruz. Çevrede henüz bilimsel olarak anlamadığımız çok şey var.

20 Hz'nin altındaki düşük ses titreşimlerine neden olur infrasound ayrıca bizi endişelendirebilir. 20 Hz. normal insan kulaklarının duyabildiğinin altındadır, ancak bu titreşimler bizi gergin ve huzursuz edebilir. Bazı subwoofer hoparlörler bu ses dalgalarını üretebilir. Hayvanlar bu düşük ses dalgalarını duyabilir ve bu seslerin depremden hemen önce yaydığı düşünülür – bu yüzden hayvanlar depremden önce çok garip davranırlar.

Pozitif ve negatif iyonlar ayrıca ruh halini ve sağlığı da etkileyebilir. Klimalardan, ısıtıcılardan, tozdan, kirden, elektronik cihazlardan, bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan, kablosuz sinyallerden ve dumandan gelen birçok pozitif iyon, endişeye, karamsarlığa veya halsizliğe neden olabilir. Duş almak, yerde ya da kumda yalınayak yürümek, tuz lambaları, çam veya kuşkonmaz eğrelti otu gibi sivri yapraklı bitkiler – tüm bunlar oluşturur negatif çevrenin tazelenmesine ve enerjinin şarj edilmesine yardımcı olan iyonları doğal olarak daha iyi hissetmenizi sağlar.

Aromaterapi ve uçucu yağlar, evinizin iyileştirici enerjisini iyileştirmenin başka bir yoludur. Bazı yağlar canlandırıcı ve enerji vericidir, diğerleri ise uykunuzu ve rahatlamanızı yatıştırır ve geliştirir. Özellikle enerjiyi arttırmak için beyaz adaçayı yakmayı seviyorum. Koku hoş değildir ve çabucak dağılır.

Tüm bu teknikler evinizin enerjisini ve refahını artırabilir. Feng Shui ayarlamaları bir yıl sürecek ve minimum yıllık ayarlamalar gerekecektir. Gözlemime göre, alan temizliği yaklaşık 3 ay sürüyor ve en iyi sonuç için düzenli olarak yeniden yapılması gerekiyor. Pencerelerini açarak, evi havalandırıp düzenli olarak temizleyerek etkisini genişletebilirsiniz.

Bu yüzden hayaletiniz, sorunlu bir gencin veya depresif bir kiracınız varsa … uzay servisini aramanız gerekebilir. Ancak kazalar, hastalıklar, finansal açıklar veya ilişki sorunları gibi sorunlarınız varsa, bu bir hayalet olmayabilir, ancak evin drenaj manyetik enerjisinin (evin yapısal formu tarafından yaratılmış) bunun yerine düzeltilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Düşüncelerimiz zamanın ve mekanın ötesine geçer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here