Bodrumunuzu yeniden şekillendirmek istediğinize karar verdiğinizde sırada ne var?

Planı: Bir bodrum tadilatında ilk adım, bodrumunuzu en iyi şekilde kullanmak için bir müteahhit ile oturmaktır. Ardından müteahhitiniz alanınıza ve kararınıza göre planınıza göre planlar yapacak.

İzinler: Bodrum yenileme çalışmaları için bir sonraki adım, bodrum katının yükseltilmesi ve güvenli ve işlevsel bir yaşam alanına dönüştürülmesi için gerekli izinlerin alınmasıdır. Farklı durumlar farklı güvenlik önlemleri gerektirir veya sitenin nasıl kullanıldığına bağlı olarak özel izinler gerektirir. Yükleniciniz, tüm yerel yasaların ve gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olarak gerekli yeniden yapılandırma izinlerini alacaktır, böylece yeniden yapılanma kesintisiz devam edecek ve kazanan planların ortasında değiştirilmemeli veya durdurulmamalıdır. Gerekli izinler alındıktan sonra yeniden yapılanma başlayabilir.

Su Yalıtım : Bodrumun su geçirmez olduğundan emin olun – herhangi bir bodrum tadilatında önemli bir ilk adım. Nemli bir zemin, yalnızca sağlığınız için tehlikeli değil aynı zamanda nesnelere zarar verebilecek küf ve küf oluşturabilir. Bodrum su yalıtımı genellikle beton duvarlardaki çatlakların kapatılmasını, duvarlara su geçirmez bir sızdırmazlık contasının püskürtülmesini ve yağmur fırtınası sırasında bodrumun taşmasını önlemek için bir karter pompası veya Fransız tahliye sistemi kurulmasını içerir.

çerçeveleme : Bodrum su geçirmez hale getirildikten sonra, hatırladığınız alanı ve tasarımı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak duvarlar çerçeveleme için hazırdır. Duvarları çerçevelerken, mevcut tesisat ve elektrik boru hatları etrafına inşa edilmeleri ve erişim panellerine daha sonra ihtiyaç duyulabilecek her türlü vana veya bağlantı için erişilebilir olması önemlidir.

Yangın dayanımı : Duvarların çerçevelenmesinden sonra, yangının zamanı geldi. Yangına dayanıklılık, yanmaz ve yanmaz yalıtım montajını içerir.

izolasyon : Bir ısıtıcı kurmak, yeni mekanı kış ve yaz aylarında konforlu tutmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, alan ev sinema sistemi olarak kullanılacaksa, ses yalıtımı yapılmalıdır.

Elektrik ve sıhhi tesisat : Kaba sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı bir sonraki adımdır. Ne tür bir sıhhi tesisat veya elektriğe ihtiyaç duyulacağı, bodrumun ne için kullanıldığına ve ne tür bir cihaza kurulacağına bağlı olacaktır.

Alçıpan : Kaba elektrik ve sıhhi tesisat teslim edildikten sonra, duvarları düzenleme ve hazırlama zamanı. Yine, daha sonra erişmesi gerekebilecek elektrik veya tesisat bağlantıları veya vanalar için erişim panellerinin bırakılması önemlidir. Tabaka teslim edildikten sonra boyanmadan önce sıvalı ve hazırlanmalıdır. Bu adım trimi yükler.

Tavan : Tavanın montajı bir sonraki adımdır ve çoğu durumda hangi tavan tipinin döşenmesi için birkaç seçenek vardır. Alçıpan tavanlar ve tavanlar en yaygın olandır ve her birinin diğerine göre avantajları vardır ve bodrumun kullanım yerine ve yöntemine bağlı olarak seçim yapmaları gerekir.

Boya ve terbiye : Tavan montajından sonra alan boyamaya ve son işlemlere hazırdır. Herhangi bir çeşitliliği veya rengi kullanabilirsiniz, ancak alanı daha parlak ve açık yapmak için her zaman açık renkli duvarlar önerilir.

Döşeme : Bodrumun yenilenmesinde son adım zeminin yerleştirilmesi ve işlenmesidir. Alanın ne için kullanıldığına bağlı olarak, bir ahşap zemin veya halı monte edilebilir ve beton zeminler bırakılabilir ve boyanabilir ve tamamlanabilir.

Yenilenmiş bir bodrum, herhangi bir eve değer ve işlevsellik katar ve uzun yıllar boyunca yeni ve eğlenceli bir yer sağlayabilir. İyi bir müteahhit ve küçük bir fantaziyle, bu az kullanılmış alan, birçok amaca hizmet edebilecek yeni ve büyüleyici bir oda olabilir.

Bir önceki yazımız olan 10. Dünya'nın öncüsünün uzayda tuhaf yolu fizikçiler için ortak bir gizem yaratıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here