Bodrum kaçakları devam etmek için çok zor bir problem olabilir. Eşyalara zarar verir, küf ve küf üretir ve pahalı ev onarımlarına yol açar. Şiddetli yağışlar ve eriyen kar, evin sızmasına ve hatta taşmasına neden olabilir. Su baskını meydana geldiğinde, ev vakfının altındaki toprakta zayıflığa neden olur ve küf ve küf yayılımı için ideal ortamı yaratır. Su baskını sadece evin yapısal bütünlüğünü tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda evde yaşayanların sağlığını da tehlikeye atar.

Suyu bir eve sokmanın üç ana yolu vardır. Birincisi, zemin duvarlarının birleşiminden, duvarla zemin arasındaki nemin evinize girmesine izin veren zayıflık veya boşluktan kaynaklanmaktadır. Bu genellikle drenajlar suyu temeli yeterince derin oluklardan ayırmadığında sorun olur. İkincisi, su zemindeki çatlaklardan akabilir. Su, bodrum katındaki çatlaklardan sızarak betonun zamanla şişmesine ve büzülmesine neden olabilir. Son olarak, hidrostatik basınç nedeniyle oluşabilecek duvar çatlaklarından su girebilir. Topraklar genişler ve aşırı nemli bir şekilde sıkılarak evin temel duvarlarına baskı uygular. Bu üç yaygın atıkya ek olarak, suyun evin içine sızabileceği üç ikincil yer vardır: bodrum penceresindeki çatlaklar, bölme veya bodrum kapısında ve eşik levhasının üstünde.

Bodrumda, suyun zarar görebileceği bir ev bulunmuyor. Tarama alanları aynı hastalıklara tabidir. Gezinme evinde kirli bir zemin varsa, küf kokar veya durgun su veya akan su varsa, bunlar gezinme alanının önemli su hasarına maruz kalabileceğinin ana işaretleridir. Diğer özellikler arasında duvardaki çürük veya sarkık zemin gecikmeleri veya yarıklar bulunur. Ayrıca, bu şeyler kaşıntılı gözler, burun akıntısı ve alerjilere neden olabilir. Ayrıca tahtakuru, kemirgen ve küçük hayvanlar dahil olmak üzere istenmeyen ev misafirlerini cezbedebilirler!

Nem sızıntısı ve bodrum sızıntısı için en iyi çözüm, hasarı kontrol etmek ve bir çözüm bulmak için kalifiye bir profesyonel su yalıtım şirketidir. Bodrum su yalıtımı için ortak çözümler şunlardır:

  • Ev tabanı çevresinde hidrostatik basınç oluşumunu azaltmak için özel olarak tasarlanmış bir mühendislik boru hattı sistemi geliştirilmiştir. Boru sisteminin her iki yanındaki açıklıklar, destek ve duvar bağlantılarından ve zeminden suyun toplanmasını sağlar.
  • Tüm duvarları boru sistemine boşaltan, yüksek mühendislik ürünü plastik membran.
  • Güvenilir, esnek ve kaliteli pompa pompa sistemi.
  • Mevcut beton zeminlere yapışan ve bitmiş bir kaide gibi görünecek şekilde tasarlanmış, yüksek mukavemetli uzay çağı polimerinden yapılmış benzersiz su kontrol kanalı. Kanal, eski taş veya tuğla duvarlar, dökme beton duvarlar ve blok duvarlar dahil olmak üzere her türlü temelde kullanım için tasarlanmıştır. Ek olarak, bloğun bloğundaki delikler, plakanın temel duvarları içinde su birikmesini kolaylaştırmak ve uygun drenajı sağlamak için delikler açılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yerleşik mobilya tasarımlarıyla yatak odanızdaki her yeri genişletin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here