Akdeniz dekoru, yürekli aydınlık, aydınlık ve rüzgarlı tatil hissini, okyanusun güzel bir beldesine geri getirebilir. Mediterranean Pool, günlük yaşam alanına ferahlatıcı bir cesaret ve çekicilik katabilecek, kültürel geleneğe sahip bir gerileme tebeşirine dönüştürecek Türk, İtalyan, İspanyol, Yunan ve Fas tasarımlarını birleştiriyor.

Neden bu kadar parlak renkler? Akdeniz halkı, canlı renklerle karıştırmanın ve eşleştirmenin, yöneticilerin her zaman gelip gittiği bir dünyada bireysellik ve etnik gurur göstermenin bir yolu olduğuna inanıyordu. Ayrıca, teras kayalıklarında bulunan açık renklerle boyanmış evler, denizcilerin balık tutmayı sevdikleri denizden özel evlerini tanımalarına yardımcı oldu.

Oturma odanızda çağdaş Akdeniz dekoru, Fez fener gibi şık aksanlara güvenerek veya Kleopatra yastıklarını atma gibi sadelik, parlak beyaz boya ve mobilya arar. Akdeniz oturma odası dekoru için popüler bir seçenek, Akdeniz dekoru ve sanat perdeleri ile dokulu duvarlardır. Odanıza eşsiz, dini bir huzur vermek için süslü bir "Mağribi" tavan da kurabilirsiniz, oysa "İmparatorluk Fas" ın kapıları oturma odanızda ekstra bir ortaçağ karakteri ortaya çıkarır. Hem Akdeniz Masası hem de Far Masası, modern tasarımlar sunar. Büyük pencereler, tropik bitkiler ve İskenderiye'nin bir vazo odanızı hoş bir şekilde tamamlayabilir. Oturma odası çok büyük değilse, bir Arabesk ayna eklemek, daha fazla alan yanılsamasına neden olabilir.

Mutfakta, bazı dekoratörler duvarlarını parlak kırmızı bir gün batımı, kobalt mavisi veya yumurta sarısı sarısı ile boyamaktadır. Diğerleri ise tezgah üstü, yemek masası ve fırın arkaplanı için mavi ve altın renkli mozaik karoları tercih ediyor. Pencerede, baharat ve otlar ile doldurulmuş veya parlak vazoları yansıtan pişmiş toprak kaplar hoş bir dokunuş. Gerçekten Akdeniz dekoruna sahip parlak renkteki tencere setlerini mutfak karışımına atabilirsiniz.

Akdeniz'deki çoğu banyo, eski tarz jakuzili küvetlere veya mermer zemine inşa edilmiş jakuzilere sahiptir. Banyolar, duvarlar, tezgahlar, evyeler veya yer karoları için işlevsel bir mozaik için harika bir yerdir. Çok süslü Mağribi ahşap kemer gölgelik stili küvetin üzerine yerleştirilebilir ve aplikler ve fenerler bu büyüleyici oda için aydınlatma sağlar.

Yatak odaları, sunduğumuz güzel başlıklardan, donanımlardan, aynalardan ve kuaförlerden faydalanabilir. Bu odanın çoğu zaman bir gece uykusunda yardımcı olması için basit ve basit olmasını istersiniz. Bir veya iki ana ürün seçin ve duvarları ve kaplamaları nötr pişmiş toprak, zeytin, soluk mavi veya altınla tutun. Lambalar, abartmadan sanatsal bir tasarıma ince bir sıçrama eklemek için iyi bir yoldur.

Arka bahçede ayrıca Akdeniz mobilyalarından da yararlanabilirsiniz. Kraliyet çeşmesi bahçenizde merkezi olacak ve akan suyun sakin sesini sunacaktır. Ahşap bir kemer yapmak, beyaz ışıkları örmek ve sarmaşık gibi bir bağ yetiştirmek de müthiş bir düzenleme. Sahara Kumu veya Zümrüt Gecesi gibi masalarımızın çoğu dış unsurlara dayanacak dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.

Eviniz için bir Akdeniz teması seçmenin en güzel yanı, her odanın farklı görünmesidir. Ne de olsa, evinizin çatışan temaların ve kalıpların kalabalık ve dağınık bir sirkine benzemesini istemezsiniz; şık, benzersiz, dinlendirici ve sınırsız "siz" bir şey istersiniz.

Bir önceki yazımız olan Erkek arkadaşım bir yer istiyor - bırakmalı mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here